Golden State Warriors’ın tecrübeli,yıldız kısa forveti Andre Iguodala, basketbol oynamasının başlıca sebebin takım arkadaşı Stephen Curry olduğunu söyledi.

    Süper yıldızların rol oyuncularından “güvenlik” ihtiyacı duydukları konusunda bir şaka da yapan Iguodala, Curry’yi koruyan asıl kişinin kendisi olduğunu söyledi:

    “Önümde güzel bir zaman var. Vücudum gerçekten iyi hissediyor. Saha dışında doğru şeyleri yapıyorum. Yalnızca aklımın doğru yerde olduğundan emin olmakla ilgili benim için bu durum. Oyundan keyif aldığım sürece böyle.

    Steph, benim basketbol oynama sebebim. Adamım Steph Curry. Sürekli çocuklarla şaka yapıyorum ‘Kimsiniz siz?’ diyorum. ‘Takımdaki süper yıldızı koruyan benim.’ Başka oyuncularla ilgili şaka yapıyorum aslında ama Steph için güvenlik olacağımı öğreniyorum. Kimsenin onu rahatsız etmesini istemiyorum.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

    Iguodala son dönemde yaptığı açıklamada yakın zamanda emekli olacağının sinyallerini vermişti.

    Tecrübeli ismin Golden State Warriors ile bir yıllık daha kontratı bulunuyor ve henüz o emeklilik günleri sanıldığı kadar da yakın gözükmemekte.

    Başka bir yandan da Iguodala ile Curry, takımda birlikte geçirdikleri yılların da ötesinde yakın bir bağ kurmuş iki isim olarak anılıyor. İddialara göre Iguodala’nın 2013 yazında takıma katılmasında katkıda bulunan isim de Curry olmuştu.